NK MLADOST BRIJESNICA NEWS ™

Nogometni klub Nk "Mladost" Brijesnica je osnovan 1948. godine. Klub se vodi na ime Udruzenja gradjana Brijesnica (Brijesnica Velika i Brijesnica Mala). Trenutno klub nastupa u I LIGI TK !!!

29.03.2015.

18.kolo NK "MLADOST" 4-2 NK "G. RAINCI"

U okviru 18. kola Prve kantonalne lige TK u Brijesnici Velikoj na stadionu Čarbina odigrana je utakmica između NK „MLADOST“ i NK „RAINCI GORNJI“.

Sudije ovog meča su bili: Šahbazović Nermin (Banovići), Bajrić Enis (Banovići), Smajlović Ruzmir (Banovići). Delegat utakmice: Bećirović Vahid iz Srebrenika.

NK “MLADOST” je nastupio u sljedećem sastavu: Dado Lukić (GK), Sabit Hrnjičić (C), Ferid Bešić, Aldir Puškarević, Admir Mujić, Mirza Kadić, Dragomir Tadić, Albin Alibašić, Mersudin Hadžić, Kenan Buljić, Slaviša Đukanović.

Početkom utakmice naša ekipa je vršila konstantni pritisak na gol gostiju, nakon nekoliko propuštenih prilika, Tadić u situaciji jedan na jedan biva oboren u šesnaestercu gostiju. Glavni sudac ovog meča je pokazao na bijelu tačku a siguran je bio Mersudin Hadžić. Igrao se 10. minut. Nakon 10. minuta igre gosti iz jednog kontra napada izjednačavaju rezultat na 1-1. U 23. minutu domaća Mladost opet stiže do gola prednosti zahvaljujući danas jednom od najboljih pojedinaca, Slaviše Đukanovića. Nakon velike greške golmana domaćih u 30.minutu, ekipa Rainaca Gornjih stiže ponovo do izjednačenja od 2-2. Na odmor se otišlo rezultatom 2-2.

U drugom poluvremenu domaći igrači stvaraju veliki pritisak na gostujuću ekipu I nakon nekoliko prilika u 65.minutu Tadić Dragomir postiže prelijep pogodak iz slobodnog udarca sa nekih 25.metara za vodstvo domaće Mladosti od 3-2. Pred sami kraj utakmice Đukanović postiže svoj drugi pogodak I donosi zasluženu pobjedu domaćinu od 4-2.

Treba istaći da se odavno nije odigrala bolja utakmica na stadionu Čarbina i  da su gledaoci bili zadovoljni predstavom i borbenošću igrača. Nas koji radimo sa strane za dobrobit kluba raduje velika posjećenost današnjoj utakmici koja je uvertira pred 19.kolo I lokalni derbi sa NK “Doboj Istok”.